Rodiče a děti v Dolomitech - Val di Fassa

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

V současné době se nelze přihlásit na žádný termín.

Užijte si pořádnou alpskou lyžovačku s celou rodinou v nádherném prostředí vysokých štítů italských Dolomit. Přes den děti lyžují s lemuřími instruktory v partě českých kamarádů a rodiče si mohou užít lyžařský den po svém. Děti mají na starosti ti nejlepší lemuří instruktoři a starají se o jejich zábavu na kopci i po lyžování večer na hotelu. Děti jezdí v malých skupinkách po 3-6 dle pokročilosti, takže výuka je velmi intenzivní. Během pobytu si děti najdou spoustu kamarádů, stejně tak jako rodiče.

Lyžařská oblast Dolomity Superski je právem označována za skutečný ráj zimních sportů. Obrovská rozloha a krásné přírodní scenérie dělají z oblasti Dolomity Superski jedničku mezi lyžařskými regiony nejen v Itálii. Potěšení z lyžování umocňuje všudypřítomná krása majestátních hor a jejich obrovské štíty, obvykle pozlacené sluncem.

Skiareál Val di Fassa a Dolomity superski

Val di Fassa je bezesporu jedno z nejkrásnějších míst z celé oblasti Dolomit. Budete lyžovat přímo pod třemi impozantními skalními masivy Grupo del Sella a kochat se scenerií, která je naprosto úžasná, dechberoucí a nikdy se neomrzí. Svůj ideální svah si zde najde opravdu každý. My však doporučujeme nehoblovat zde jen jednu pistu, ale prozkoumat i další údolí a vyzkoušet si sjezdovku, na které se jezdí světový pohár ve Val Gardena nebo si dát extrémně dlouhý svah na nejvyšší hoře Marmolada. Lyžaře v kondici určitě nemine celodenní lyžařský výlet Sella ronda kolem celého masivu Grupo de Sella přes čtyři údolí a čtyři sedla. Je dlouhý 40 km a nikomu pak nebudeme říkat, že 24 km z nich bylo lanovkama :). Pro začátečníky je ideální oblast Ciampac, kde je dětský park s jezdícím kobercem.

Hotel Cristallo

Hotel Cristallo se nachází v malebném horském městečku Canazei 600 m od lanovky. Přímo před lyžárnou hotelu je zastávka skibusu, který jezdí každých 5 až 10 min. Takže auta necháme celý týden odpočívat. V hotelu máme k dispozici pokoje dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové. Postele jsou vždy v jedné místnosti. Pokud jako rodiče toužíte po soukromí, ideální jsou dva dvoulůžkové pokoje vedle sebe. 

Po lyžování můžete buď podniknout procházku po městečku nebo uvolnit svaly i mysl v hotelovém wellness s menším bazénem a vířivkou (přístupné i dětem) a saunovým světem pro starší 16 let, jehož součástí je finská sauna, bio sauna, parní lázeň, studená mlha a aromatické sprchy. relaxační zóna a aromatický koutek.

Kuchyně hotelu pod vedením šéfkuchaře s desítkami let zkušeností a vazbou na ladinskou kulinářskou tradici vás potěší autentickými a zdravými pokrmy odborně připravenými kvalifikovaným personálem. Vychutnáte si jednoduchá jídla s nezaměnitelnou chutí i vynikající národní a mezinárodní jídla, která doplníme italským vínem či vychlazeným pivem. 

Pro děti je v hotelu dětská herna, kterou využijeme i na večerní program a zázemí pro rodičovské porady budeme mít v hotelové restauraci.

V ceně pobytu

 • Osmidenní pobyt v Dolomitech v horském městečku Canazei (7 nocí) s 5 dny lyžování.
 • Ubytování v hotelu Cristallo s polopenzí.
 • Intenzivní výuka lyžování pro děti od 4 let, ve skupinkách dle pokročilosti (3 - 6 dětí).
 • Lyžujeme 5 dní s jedním dnem volna na regeneraci.
 • Přes den děti lyžují s lemuřími instruktory a po večeři je čeká večerní program s instruktory.
 • Výuka probíhá ve dvou blocích (dopolední a odpolední blok) - vaše dítě udělá během pobytu výrazný pokrok.
 • Začátečníky naučíme jezdit samostatně, u pokročilých vytříbíme styl a vylepšíme carvingový oblouk.
 • 6 denní skipas do celé lyžařské oblasti Dolomity Superski (ve volném dni využijeme skipas třeba na sáňky)
 • K dispozici je i instruktor pro dospělé.

Děti do 3 let včetně jsou bez nároku na lyžařskou školu.

Zálohu je možné uhradit ve výši 50% z ceny a doplatek do 100% měsíc před začátkem akce.

Pojištění storna

 • k pobytu doporučujeme zakoupit pojištění storna pobytu ve výši 2,5% z ceny - sjednává se zvlášť na dotaz (Lucka Slámová, tel. 604 866 639)
 • Pojištění sjednáváme ve spolupráci s pojišťovnou Colonnade Insurance S.A.

Doprava

 • středisko Val di Fassa je z ČR vzdálené cca 750 km (8,5 hodiny)
 • pokud preferujete dopravu letadlem, je možné letět z Vídně na letiště Venice Treviso Airport u Benátek.
 • Doporučujeme let s Raynair (zpáteční letenka cca 2 500 Kč) - odlet z Vídně v sobotu 3.10.2024 v 11:30, přílet 12:45 a zpáteční cesta: odlet z Trevisa 10.2.2024 v 13:10, přílet do Vídně 14:25.
 • Transfer z letiště na hotel je cca 2,5 h.
 • pro vaše pohodlí můžeme zajistit zajistit odvoz zavazadel i lyží z Brna do hotelu a zpět, i transfer z Brna na letiště do Vídně a následně z letiště Treviso do hotelu Cristallo a zpátky. Můžete tedy letět na lehko jen s příručním zavazadlem.

Na co se můžete těšit?

Program 8 dní - 7 nocí, 5 dní lyžování

 • 1. den: sraz kolem 17 hodiny na hotelu Cristallo, ubytování, večeře, seznámení, večerní program pro děti 
 • 2. - 4. den: snídaně (7:30), dopolední lyžování (10-12), oběd s rodiči (12-13:30), odpolední lyžování (13:30-15:30), 18:00 večeře, 19-20 večerní program pro děti
 • 5. den: volný den - možnost navštívit aquapark vzdálený 5 minut od hotelu či zablbnout na sáňkařské dráze
 • 6. - 7. den: snídaně, dopolední lyžování, oběd s rodiči, odpolední lyžování, večeře, večerní program pro děti
 • 8. den: snídaně (8:00), odjezd