Lyžování pro děti 4 - 7 let (MŠ)

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

Plánovaný start kurzu je v týdnu od 15.1.2024

leden/únor 2024
Přihlásit

Ceník termínu

Dítě 4 - 7 let 5 960 

Program je zaměřen na výuku lyžování pro žáčky mateřských škol. Cílem programu je seznámení dětí se základy sjezdového lyžování, osvojení si nových dovedností v závislosti na předchozí úrovni malého lyžaře (začátečník, mírně pokročilý, pokročilý) a vytvoření kladného vztahu ke sněhu a zimním sportům obecně. Výuka probíhá skupinovou formou v kolektivu stejně starých kamarádů, s využitím vhodných didaktických pomůcek, průpravných cvičení a her, tak, aby se pro Vaše dítě stalo lyžování především zábavou.

Ski areál

Ski areál Fajtův kopec jsme vybrali na základě vhodných podmínek pro výuku dětí z MŠ (cvičná louka, provazové vleky, dostatek prostoru, zázemí), přístupu provozovatele areálu a dobré dojezdové vzdálenosti (autobusem po dálnici 40 min.). Areál má kompletní zasněžovací systém a rolbu, k dispozici jsou přenosné dětské vleky, pro pokročilé pak kotva s přepravní kapacitou 1000 osob za hodinu. Přímo v areálu je parkoviště, děti tak mohou z autobusu rovnou na svah.

Jak to probíhá

Výuka probíhá 1x týdně po dobu 6 týdnů. Dětem bezplatně zapůjčíme helmu i vestičku, v průběhu výuky je zajištěn přísun teplých nápojů.

 • Autobus s instruktory vždy přijede až k Vaší školce (mezi 7:15 – 8:15, rozpis bude ještě upřesněn), kde také převezmeme děti, které již budou připraveny oblečené.
 • Následuje odjezd do lyžařského areálu, kde probíhá 2 hodinový výukový blok, proložený krátkou přestávkou s občerstvením.
 • Po ukončení výuky odvezeme děti zpět do školky.

Přihlašujete se do kurzu, konkrétní den bude po uzavření přihlašování konzultován s mateřskými školkami a zaslán rodičům po vytvoření logistiky.

Jak to probíhá

Věk

 • Kurz je určen pro děti od 4 let.

Vybavení

 • Kompletní vybavení (lyže, lyžáky, helma) si můžete zapůjčit od nás za 165,- Kč na jeden výukový den, tedy 990,- Kč na celý program.

Termíny

 • Kurz začíná v lednu, délka kurzu 6 týdnů. Vždy jeden den v týdnu od cca 7:15 do 12:45 včetně dopravy.
 • Konec přihlašování: 30.11.2023 nebo po vyčerpání kapacity.

Lyžařská úroveň

 • Začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí (viz přihláška).

Forma

 • Skupinová výuka (začátečníci – max. 4 děti ve skupině, pokročilí – max. 6 dětí ve skupině).

Cena

 • Cena za 6-týdenní kurz je 5 960,- Kč, úrazové pojištění 90,- Kč, půjčení vybavení 990,- Kč.
 • U přihlášek přijatých do 31.10.2023 je možné uhradit zálohu 50 %. Termín pro doplatek do plné ceny je 1.12.2023. 
 • Platbu (zálohu) je nutné uhradit do 10ti dnů od přihlášení.

Úrazové pojištění

Ke kurzům pro mateřské a základní školy nabízíme ve spolupráci s pojišťovnou Colonnade Insurance zvýhodněné úrazové pojištění. Toto pojištění se vztahuje na účast na kurzech pořádaných Lemur VSA s.r.o. včetně dopravy. Jedná se o doplňkové úrazové pojištění, které nenahrazuje základní zdravotní pojištění. Toto pojištění si můžete objednat v přihlášce. Více info