Lyžování pro děti 4 - 7 let (MŠ)

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

Plánovaný start kurzu je v týdnu od 15.1.2024

V současné době se nelze přihlásit na žádný termín.

Program je zaměřen na výuku lyžování pro žáčky mateřských škol. Cílem programu je seznámení dětí se základy sjezdového lyžování, osvojení si nových dovedností v závislosti na předchozí úrovni malého lyžaře (začátečník, mírně pokročilý, pokročilý) a vytvoření kladného vztahu ke sněhu a zimním sportům obecně. Výuka probíhá skupinovou formou v kolektivu stejně starých kamarádů, s využitím vhodných didaktických pomůcek, průpravných cvičení a her, tak, aby se pro Vaše dítě stalo lyžování především zábavou.

Ski areál

Ski areál Fajtův kopec jsme vybrali na základě vhodných podmínek pro výuku dětí z MŠ (cvičná louka, provazové vleky, dostatek prostoru, zázemí), přístupu provozovatele areálu a dobré dojezdové vzdálenosti (autobusem po dálnici 40 min.). Areál má kompletní zasněžovací systém a rolbu, k dispozici jsou přenosné dětské vleky, pro pokročilé pak kotva s přepravní kapacitou 1000 osob za hodinu. Přímo v areálu je parkoviště, děti tak mohou z autobusu rovnou na svah.

Jak to probíhá

Výuka probíhá 1x týdně po dobu 6 týdnů. Dětem bezplatně zapůjčíme helmu i vestičku, v průběhu výuky je zajištěn přísun teplých nápojů.

 • Autobus s instruktory vždy přijede až k Vaší školce (mezi 7:15 – 8:15, rozpis bude ještě upřesněn), kde také převezmeme děti, které již budou připraveny oblečené.
 • Následuje odjezd do lyžařského areálu, kde probíhá 2 hodinový výukový blok, proložený krátkou přestávkou s občerstvením.
 • Po ukončení výuky odvezeme děti zpět do školky.

Přihlašujete se do kurzu, konkrétní den bude po uzavření přihlašování konzultován s mateřskými školkami a zaslán rodičům po vytvoření logistiky.

Jak to probíhá

Věk

 • Kurz je určen pro děti od 4 let.

Vybavení

 • Kompletní vybavení (lyže, lyžáky, helma) si můžete zapůjčit od nás za 165,- Kč na jeden výukový den, tedy 990,- Kč na celý program.

Termíny

 • Kurz začíná v lednu, délka kurzu 6 týdnů. Vždy jeden den v týdnu od cca 7:15 do 12:45 včetně dopravy.
 • Konec přihlašování: 30.11.2023 nebo po vyčerpání kapacity.

Lyžařská úroveň

 • Začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí (viz přihláška).

Forma

 • Skupinová výuka (začátečníci – max. 4 děti ve skupině, pokročilí – max. 6 dětí ve skupině).

Cena

 • Cena za 6-týdenní kurz je 5 960,- Kč, úrazové pojištění 90,- Kč, půjčení vybavení 990,- Kč.
 • U přihlášek přijatých do 31.10.2023 je možné uhradit zálohu 50 %. Termín pro doplatek do plné ceny je 1.12.2023. 
 • Platbu (zálohu) je nutné uhradit do 10ti dnů od přihlášení.

Úrazové pojištění

Ke kurzům pro mateřské a základní školy nabízíme ve spolupráci s pojišťovnou Colonnade Insurance zvýhodněné úrazové pojištění. Toto pojištění se vztahuje na účast na kurzech pořádaných Lemur VSA s.r.o. včetně dopravy. Jedná se o doplňkové úrazové pojištění, které nenahrazuje základní zdravotní pojištění. Toto pojištění si můžete objednat v přihlášce. Více info