Rodičovské vouchery

rodičovské vouchery
rodičovské vouchery

Lemur se zapojil do projektu města Brna Rodičovské vouchery. Díky tomuto nástroji město finančně podpoří brněnské rodiny částkou 4000 Kč na volnočasové aktivity.

Systém voucherů je dostupný prostřednictvím účtů Brno iD, na kterých se tato podpora zobrazí formou kreditů.

Podmínky pro čerpání kreditů:

  • dítě musí mít české občanství a trvalé bydliště v Brně
  • věk dítěte musí být v rozmezí 6 a 18 let
  • rodiče nesmí přesáhnout maximální příjem domácnosti 750 tisíc korun čistého v roce 2022

Podrobné informace s návodem, jak se zaregistrovat a uplatnit voucher najdete na webových stránkách města Brna.
Rodičovskými vouchery lze hradit příměstské tábory i lemuří kroužky a kurzy.
Za pomocí kreditů je možné uhradit max. 80% ceny dané aktivity. Zbylých 20% je spoluúčast rodiče, kterou hradí přímo poskytovateli při přihlášení, tedy na účet Lemura.

Další informace o projektu můžete načíst na stránkách cosedeje.brno.cz.

Jak použít kredit u Lemura?

  • Na stránkách brnoid.cz v profilu dítěte podáte žádost o kredit (vyplníte osobní údaje a potvrdíte, že nepřevyšujete stanovaný příjem).
  • Pro čerpání kreditu se přihlásíte do účtu dítěte na stránkách brnoid.cz. Z něj se v modulu Rodičovské vouchery prokliknete na stránku "Nabídnout kredit organizaci" a vybere organizaci, kde chce uplatnit kredit, tedy Lemur VSA s.r.o.
  • Následně vyplníte název kroužku či aktivity, cenu aktivity a variabilní symbol (ten, kterým máte platit převodem spoluúčast za aktivitu). Formulář vám vypočítá z procent nastavených námi, kolik maximálně kreditů lze použít, pokud tolik kreditů máte.
  • Po vyplnění formuláře odešlete nabídku kreditů k Lemurům. My čekáme na úhradu zálohy ve výši 20% (v řeči voucherů - spoluúčast). Poté přijmeme vaše kredity a zadáme úhradu ve výši kreditů.
  • Standardně máme u produktů nastavenou zálohu ve výši 50% (přihlášku dokončujete s úhradou 50% zálohy). Pokud budete čerpat rodičovské vouchery, uhraďte zálohu ve výši 20% a do poznámky napište Rodičovský voucher. Pokud váš kredit již nebude ve výši 80 % z ceny akce, pošleme vám platební údaje k doplatku.
  • Minimálně se může uplatnit najednou 500 či více kreditů (ledaže by vám zbývalo méně, pak veškerý zbytek kreditů).