Základní kurz potápění - OWD/Jr.OWD

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

 • 30.9. - 1.10. 2023 (9:00 - 12:00 teorie, 14:00 - 16:00 bazén)
 • 11.11. - 12.11. 2023 (9:00 - 12:00 teorie, 14:00 - 16:00 bazén)
30.9. - 1.10.  2023 2 dny Ceník
Přihlásit
11.11. - 12.11.  2023 2 dny Ceník
Přihlásit

Ceník termínu

2 dny 4 hodinové ponory v bazénu, 6 hodiny teorie. Pokud máte zájem o dokončení v ČR - 4 ponory na otevřené vodě, volíte navíc v přihlášce, cena 6 000 Kč. V případě dokončení na jedné z našich expedic absolvujete ponory v bazénu a dokončení a certifikace proběhne na expedici.
30.9. - 1.10.  2023
Osoba 5 900 

Ceník termínu

2 dny 4 hodinové ponory v bazénu, 6 hodiny teorie. Pokud máte zájem o dokončení v ČR - 4 ponory na otevřené vodě, volíte navíc v přihlášce, cena 6 000 Kč. V případě dokončení na jedné z našich expedic absolvujete ponory v bazénu a dokončení a certifikace proběhne na expedici.
11.11. - 12.11.  2023
Osoba 5 900 

Chcete objevovat krásy podmořského světa, zkoumat zatopené vraky, fotit si nádherné korálové útesy, vidět nejrůznější podmořské živočichy nebo prozkoumat hlubiny zatopených lomů? Potom potřebujete kurz Open Water Diver (OWD), který Vám otevírá svět potápění v plné parádě! Jedná se o první (základní) stupeň certifikace, který můžete získat. Kurz je k dispozici i ve variantě Junior Open Water Diver (Jr.OWD) a to pro děti od 10 let. Díky tomu můžete kurz absolvovat i se svými dětmi a prožívat své první zážitky z podvodního světa společně! Tato mezinárodně uznávaná kvalifikace Vás opravňuje:

 • OWD
  • potápět se do hloubky maximálně 18 metrů
 • Jr.OWD
  • děti ve věku 10-11 let
   • potápět se do hloubky maximálně 12 metrů s profesionálem nebo certifikovaným rodičem/zákonným zástupcem
  • děti ve věku 12-14 let
   • potápět se do hloubky maximálně 18 metrů s certifikovaným plnoletým potápěčem
 • půjčovat si potápěčské vybavení
 • účastnit se potápěčských událostí

Kurz se skládá ze 4 ponorů v bazénu Aquapark Kohoutovice a následných 4 ponorů na otevřené vodě. Ponory na otevřené vodě je možné absolvovat jak v ČR (lom), tak v zahraničí (Egypt, Malta – Gozo, Mexiko - Yucatán, Chorvatsko). To vše je doplněno teoretickými semináři, které Vás seznámí se základy přístrojového potápění. Během kurzu se naučíme správně dýchat, komunikovat a pohybovat se pod vodou, vylít si masku a mnoho dalších potápěčských dovedností. Nedílnou součástí je také prevence a nácvik řešení krizových situací, které mohou pod vodou vznikat.

Jak to probíhá

Úvodní 4 ponory probíhají v bazénu, a to dvoudenní formou o víkendu:

 • Sobota - teoretický seminář 9:00 - 12:00 / 1. a 2. ponor 14:00 - 16:00
 • Neděle - teoretický seminář 9:00 . 12:00 / 3. a 4. ponor 14:00 - 16:00

Poté dokončujete kurz 4mi ponory na otevřené vodě podle varianty, kterou jste si zvolili (ČR/Egypt/Malta/Mexiko/Chorvatsko). Při těchto ponorech si vždy na začátku (10-15 minut) zopakujete dovednosti získané v bazénu a potom si už užijete plnohodnotný ponor se vším všudy!  

Potřebné teoretické znalosti získáte samostudiem z PADI/IANTD materiálů a na společných seminářích a setkáních s instruktorem. Jejich znalost si následně ověříte pomocí testů.

S lemurem bezpečně

Celý kurz je koncipován tak, aby Vám bezpečně ukázal všechny krásy přístrojového potápění. Na všech ponorech Vás budou doprovázet zkušení profesionální potápěči, kteří Vás provedou úplnými začátky, naučí Vás zvládat krizové situace a nezkazí žádnou srandu. Jeden instruktor se bude věnovat při ponoru maximálně 4 lidem, což je 2x méně než povolují standardy. Díky tomu budete mít pocit bezpečí a budete častěji v interakci se svým instruktorem. Ponory v bazénu probíhají nejprve v hloubce 2 metry a poté až v hloubce 5 metrů.

Certifikace

Po úspěšném absolvování kurzu získáte certifikaci OWD nebo Jr.OWD, a to buď od organizace PADI nebo IANTD. Jedná se o dvě největší potápěčské organizace na světě, jejichž kurzy prošly tisíce profesionálních potápěčů. Obě organizace zastávají stejný přístup k výuce a mají stejné standardy. Proto je čistě na Vás, kterou z nich si zvolíte. 

V případě Jr.OWD se dětem po dovršení 15 let tato certifikace automaticky převede na OWD a nemusí tak absolvovat základní kurz pro dospělé.

Vybavení

Stačí mít plavky, ručník, dobrou náladu a chuť se potápět! O zbytek se postaráme my.

Základním předpokladem pro to, abyste si své ponory užili, je kvalitní a dobře padnoucí výstroj. Možnost zapůjčit si veškeré potřebné vybavení přímo od nás je samozřejmostí. Naše materiálové zázemí je unikátní díky širokému sortimentu dětského vybavení od značek TeclineMares, což nám umožňuje správně vybavit i ty nejmenší potápěčenenahrazovat jejich vybavení nevhodnou a špatně sedící výstrojí pro dospělé. Disponujeme kvalitními neopreny, BCDčky (vyvažovací vesta), tanky, potápěčskými počítači a ostatním vybavením, které potřebujete pro Vaše podvodní zážitky. Navíc u nás máte možnost vyzkoušet i pokročilejší variantu vyvažovacích vest tzv. „křídla“.

Veškeré vybavení potřebné pro potápění je zahrnuto v ceně kurzu.

Kde si mohu kurz OWD/Jr.OWD dokončit?