Potápěčské lemuří expedice - Malta (Gozo)

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

Cena zahrnuje: letenku, ubytování bez stravy, půjčení auta (Malta/Gozo) na celou dobu pobytu, Lemuřího průvodce s instruktorskou licencí, 5 dní potápění (lze i bez potápění), úrazové pojištění studenta (DAN Europe), půjčení vybavení

7.10. - 14.10.  2023 8 dní
Přihlásit

Ceník termínu

Osoba 20 800 
+  Potápění 5 dní 8 800 
Cena balíčku 29 600 

Jedinečný ostrov plný nádherné architektury, krásných měst, zajímavého mixu několika kultur, naprosto fantastického potápění a přitom bez turistického šílenství? Jedním slovem Gozo. Ostrov je součástí Maltské republiky a rozprostírá se na pouhých 67 kilometrech čtverečních. Za necelé dvě hodinu letu se ocitnete v prostředí, které je jako stvořené pro týdenní kombinaci potápění, které nikde jinde na světě nenajdete, a obdivování nádherných chrámů, klášterů a pevností

Potápění

Ponory na ostrově Gozo jsou charakteristické průzračnou vodou a neuvěřitelným reliéfem dna a pobřeží. Spíš než podmořský život budete obdivovat všemožné útvary, jeskyně, kaverny, bludiště, vraky a mnoho dalšího. Během čtyř dnů potápění uskutečníme ponory, jak ze břehu, tak s přejezdem lodí. Opravdovým zážitkem je Blue Hole s proplutím na volné moře otvorem v hloubce 8 metrů nebo nedaleké korálové zahrady, či pozůstatky legendárního Azurového okna. Podíváme se také na ostrov Comino, kde navštívíme zdejší jeskyně a nejznámější Zorro cave. Na své si zde přijdou i milovníci vraků - P31 Wreck a klaustrofobiky jistě potěší vrak MV Karwela.

Díky ponorům ze břehu a pozvolnému reliéfu dna je Gozo také ideální pro začátečníky a dokončování kurzů OWD/Jr. OWD (certifikaci zadáváte v přihlášce ve volitelných službách).

Ubytování

Ubytováni budeme ve zdejších "Farmhouses". Jedná se o statky z 19. století, které byly citlivě zmodernizovány na rustikální vily s kompletním zázemím, prostornými pokoji a bazénem. Nachází se 10 až 15 minut jízdy autem od pobřeží i od centra Victoria.

A když se nepotápíme?

Gozo je nádherný ostrov, který nabízí kouzelnou atmosféru díky své architektuře a prostředí. Z Farmhouses můžete autem vyrazit na výlet po ostrově a probádat všechna jeho zákoutí. Po jednom až dvou ponorech za den navíc uvítáte zázemí vašeho ubytování a relax v privátním bázenu určitě přijde vhod. Pro gurmány je samozřejmě velkým lákadlem místní kuchyně, kterou můžete naplno otestovat v malebných restauracích v okolních městech.

Jak poletíme?

Ryanair:

  7.10. 2023 Bratislava 12:10 - Malta 14:25
14.10. 2023 Malta 14:50 - Bratislava 17:05