Potápěčské lemuří expedice - Egypt (Hurghada)

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

26.4. - 3.5. 2023 (26.4.. odlet z Prahy 18:30, 3.5. přílet do Prahy 17:30),  PAS - musí být platný 6 měsíců po návratu!!!

Cena zahrnuje: letenku, ubytování s all inclusive, Lemuřího průvodce, zapůjčení potápěčského vybavení, transfer z/na letiště
Cena nezahrnuje: dopravu na letiště Praha, turistické vízum 25 $ splatné v hotovosti při příletu do Hurghady

26.4. - 3.5.  2023 8 dní
Přihlásit

Ceník termínu

Dítě do 11,99 let 18 450 
+  Potápění 5 dní 8 300 
Cena balíčku 26 750 
Dospělý a dítě od 12 let 20 550 
+  Potápění 5 dní 8 300 
Cena balíčku 28 850 
korálový útes
korálový útes

Faraon se potápět neuměl, ale kdyby jen tušil, co se skrývá v Rudém moři za poklady, tak to urychleně napraví. Hurghada je vyhlášenou potápěčskou destinací a největším turistickým centrem v Egyptě v oblasti Rudého moře. Dlouhé písčité pláže, které jsou jen pár kroků od hotelových resortů, bohatý noční život, ale především nádherné ponory na korálových reefech, kterých je moře v okolí Hurghady doslova plné. Korálové reefy jsou dostupné lodí během hodinové plavby. Nabízí skvělé podmínky pro potápění, ale i pro šnorchlování, takže si výlety užije i nepotápěčský rodinný doprovod (mamka co se ráda jen opaluje, babička s dědou co rádi šnorchlují). Během sedmi dnů zvládneme pět výletů lodí a užijeme si deset ponorů.

Tato Lemuří expedice je vhodná pro

 • certifikované potápěče, kteří si střihnou deset krásných ponorů s divemasterem, který najde i tu nejmaskovanější scorpion fish
 • certifikované potápěče, kteří si chtějí rozšířit licenci na Advanced Open Water Diver, Rescue Diver nebo Enriched Air Diver (EANx 40%)
 • potápěčské nováčky, kteří chtějí do tajů potápění teprve proniknout  - pro ně je určený kurz Open Water Diver a Junior Open Water Diver pro děti od 10. let
 • pro rodinný doprovod, který se nebude potápět, ale udělá si parádní dovolenou s koupačkou, šnorchlováním a opalováním

Po celou dobu se o vás bude starat profesionální Lemuří tým složený z PADI a IANTD instruktorů. Naše obrovské zkušenosti s výukou dětí ve všech sportech jsme promítli i do potápění a vyladili jsme Junior Open Water Diver kurz tak, aby se z každého dítěte stal nadšený a zodpovědný potápěč se správnými návyky z technického potápění a to už od prvních nádechů pod vodou.

Potápění

Do Hurghady přiletíme ve středu v noci a ve čtvrtek bude pohoda na hotelu, mrkneme na vybavení, a se začínajícími potápěči rozebereme teorii a začneme s potápěním. Potápěče čeká od pátku do úterý 10 ponorů z lodi v nejrůznějších lokalitách při pobřeží Rudého moře. Zdejší vody jsou proslulé bohatým podmořským životem a především nádhernými korálovými útesy. Jak bude vypadat náš potápěčský den?

 • Odjezd lodí na první ponor - po snídani v hotelu se přesuneme na loď, která vyplouvá v 9:00 a dopraví nás do lokality prvního ponoru.
 • Během plavby si řekneme všechny potřebné informace k ponoru, sestavíme si výstroj a užijeme si plavbu.
 • 1. ponor - na začátku každého ponoru si zopakujeme všechny důležité dovednosti.
 • Po ponoru na nás čeká vydatný a chutný oběd přímo na lodi.
 • 2. ponor - loď většinou přeplouvá na jinou potápěčskou lokalitu, abychom prozkoumali co nejvíce z podmořského světa.
 • Návrat na hotel přibližně kolem 15-16h (podle délky plavby).

Pokud se nebudete potápět, můžete strávit celý den na lodi také a místa ponorů probádat se šnorchlem, užít si houpání a pořádně se opálit.
Objevovat podmořský svět jde samo taky z hotelové pláže. A když už té slané vody budete mít dost, můžete tvořit rekordy v počtu kotrmelců v hotelovém bazénu.

Ubytování a doprava

Hlavu složíme v námi již několikrát vyzkoušeném hotelovém resortu Sunny Days Palma de Mirette se stravou formou all inclusive, s bazény, hotelovými plážemi, vodním barem, možnostmi masáží a nezapomenutelným egyptským hotelovým večerním programem.

Letíme s leteckou společností Air Cairo, transfer z letiště je v ceně

 • 26.4. 2023 Praha - Hurghada 18:30 - 23:50
 • 3.5. 2023 Hurghada - Praha 14:00 - 17:30

Tuto expedici vede Mates

Mates the Diver
Mates the Diver

Vrchní lemuří potápěč Mates:

 • Dive Instruktor PADI
 • Dive Instruktor IANTD
 • TDI sidemount technical diver
 • TDI Full cave diver