Vodáček - kajak pro děti 6 - 12 let

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

Začínáme v týdnu od 11.9. Děti čeká 6 lekcí.

květen - červen 2024
Přihlásit
Rozvrh
Pondělí 16:45  -  18:15
Water Element
Úterý 16:45  -  18:15 Plně obsazen
Čtvrtek 16:45  -  18:15
Water Element
Pátek 16:45  -  18:15
Water Element

Ceník termínu

Dítě 6 - 12 let 3 650 

Cílem kurzu je seznámení dětí se základy jízdy na kajaku, postupné osvojení si a zdokonalování kajakářských dovedností. Výuka probíhá formou hry pod vedením zkušených lemuřích instruktorů na klidném úseku Svratky v loděnici Water Element. Zvládnutím jízdy na kajaku získají děti vynikající cit pro vodu a je to ten nejlepší základ pro jakékoliv další vodácké disciplíny. Kromě jízdy samotné jde také o nabytí správného přístupu a respektu k vodě, jakožto přírodnímu živlu a osvojení si zásad bezpečnosti na vodě.

Jak to probíhá

Výuka probíhá v loděnici Water Element na Svratce u mostu z Komína do Jundrova. Veškeré vybavení (kajak, pádlo, vesta) je zahrnuto v ceně kurzu, stejně jako zázemí nově rekonstruované loděnice (šatny, sprcha, WC). 1,5 hodiny dlouhá lekce začíná na břehu, kde se rozcvičíme a zopakujeme základní kajakářské dovednosti. Poté už se vrhneme na vodu, kde si budeme hodinu čistého času užívat spoustu kajakářské zábavy. Celá lekce probíhá formou her, při kterých se děti přirozenou cestou učí citu pro pádlo a koordinaci vnitřního svalstva při balancování na lodi.

Výuka probíhá 1x týdně po dobu 6 týdnů.

 

Věk

  • Kurz je určen pro děti od 6 let.

Termín kurzu

  • 13.5. - 21.6.2024 (po, út, čt, pá) 16:45 - 18:15 - přihlašování spuštěno
  • 17-18h čistý čas na vodě

Požadované dovednosti

  • Alespoň základy plavání.

Vybavení

  • Kajak, pádlo, vestu, špricku máte v ceně kurzu.
  • S sebou si ideálně vezměte oblečení na vodu (boty do vody, neopren, lycrové triko, plavky, funkční oblečení a podobně). Oblečení při pádlování na řece určitě namočíte.

Chci být lepší kajakář!

Kajak tě baví a chceš si užívat ještě víc? Vyzkoušej další kurzy z naší nabídky:

  • Individuální lekce kajaku - nejlepší forma, jak se zdokonalit v jízdě na kajaku!
  • Eskymování - Jak to ti eskymáci dělají? Pojď se naučit bezpečné opuštění kajaku, když se převrátíš, a nebo rovnou celého eskymáka.
  • Sportovní lemuří příměšťák - kromě 2 lekcí kajaku si vyzkoušíš in-line brusle, dračí loď, lezení, lanový park, jachty a hromadu dalších sportovních aktivit!