Vodáček - kajak pro děti 6 - 12 let

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

květen - červen 2022
Přihlásit
Rozvrh
Pondělí 16:45  -  18:15
Libeňský ostrov
Středa 16:45  -  18:15
Libeňský ostrov

Ceník termínu

Dítě 6-12 2 900 

Cílem kurzu je seznámení dětí se základy jízdy na kajaku, postupné osvojení si a zdokonalování kajakářských dovedností. Výuka probíhá formou hry pod vedením zkušených lemuřích instruktorů na klidném úseku Vltavy v okolí Libeňského ostrova. Zvládnutím jízdy na kajaku získají děti vynikající cit pro vodu a je to ten nejlepší základ pro jakékoliv další vodácké disciplíny. Kromě jízdy samotné jde také o nabytí správného přístupu a respektu k vodě, jakožto přírodnímu živlu a osvojení si zásad bezpečnosti na vodě.

Jak to probíhá

Zázemí pro výuka máme na Libeňském ostrově kousek od lanového centra. Samotné lekce pak probíhají na slepém rameni Vltavy mezi Libeňským a Maninským ostrovem. Veškeré vybavení (kajak, pádlo, vesta) je zahrnuto v ceně kurzu. 1,5 hodiny dlouhá lekce začíná na břehu, kde se rozcvičíme a zopakujeme základní kajakářské dovednosti. Poté už se vrhneme na vodu, kde si budeme hodinu čistého času užívat spoustu kajakářské zábavy. Celá lekce probíhá formou her, při kterých se děti přirozenou cestou učí citu pro pádlo a koordinaci vnitřního svalstva při balancování na lodi.

Výuka probíhá 1x týdně po dobu 6 týdnů.

Věk

  • Kurz je určen pro děti od 6 let.

Termín kurzu

  •  16:45 - 18:15 (17-18h čistý čas na vodě)

Požadované dovednosti

  • Alespoň základy plavání.

Vybavení

  • Kajak, pádlo, vestu, špricku máte v ceně kurzu.
  • S sebou si ideálně vezměte oblečení na vodu (boty do vody, neopren, lycrové triko, plavky, funkční oblečení a podobně). Oblečení při pádlování na řece určitě namočíte.

Chci být lepší kajakář!

Kajak tě baví a chceš si užívat ještě víc? Vyzkoušej další kurzy z naší nabídky:

  • Individuální lekce kajaku - nejlepší forma, jak se zdokonalit v jízdě na kajaku!
  • Sportovní lemuří příměšťák - kromě 2 lekcí kajaku si vyzkoušíš in-line brusle, lezení, lanový park, jachty a hromadu dalších sportovních aktivit!