Vodáček - eskymování

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

Cena zahrnuje instruktory, pronájem bazénu, půjčení vybavení. Termín kurzu: 4.3. - 8.4.2019 (6x pondělí) Dospělí - přihlášení emailem (info@lemur-detem.cz)

V současné době se nelze přihlásit na žádný termín.

Náplní kurzu je nácvik eskymáckého obratu. Samotné zvládnutí eskymáka není hlavním cílem. Děti se díky jeho nácviku především sžijí s kajakem. Naučí se bezpečnému opuštění lodi po převrácení i s použitím špricdeky a odbourají strach z převrácení a polohy hlavou dolů pod vodou. Získají cit pro náklony lodi, zjistí, kde má kajak hranu, naučí se, že ani náklon přes hranu nemusí znamenat obrácení, získají cit pro pádlo a naučí se jej používat jako oporu. Výsledkem pak bude o mnoho komfortnější pocit v lodi a snad i zvládnutí eskymáckého obratu různými technikami.

Jak to probíhá

Výuka probíhá v bazénu ZŠ Labská 27, Starý lískovec. Veškeré vybavení bude zapůjčeno - kajak, pádlo, vesta. Doporučujeme vzít si vlastní potapěčské brýle. Povinná je koupací čepice. Na oblečení postačí plavky, pokud máte neopren, vemte jej také s sebou. Čistý čas strávený v bazénu je 55 minut, počítejte prosím s příchodem o 15-20 min dříve. Výuka probíhá zábavnou formou, jde o takové koupání s lodí.

Lekce probíhají 1x týdně po dobu 6ti týdnů.

Věk

  • Kurz je určen pro děti od 7 let i pro dospělé.

Termín

  • Každé pondělí 17:30 - 18:25 děti, 18:30 - 19:25 dospělí (přihlášku je možné vytvořit pro dítě, zájemci z řad dospělých nás prosím kontaktujte)
  • Momentálně nejsou vypsány žádné termíny (buďte ve střehu).

Požadované dovednosti

  • Alespoň základy plavání.

Vybavení

  • Veškeré vybavení Vám bude zapůjčeno a je zahrnuto v ceně kurzu.
  • Povinná je koupací čepice, plavky, doporučujeme vzít si potápěčské brýle případně neoprén.