Víkendové bruslení pro děti 4 - 12 let

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

V současné době se nelze přihlásit na žádný termín.

Kurz bruslení je určen pro všechny děti, které se chtějí naučit nebo se zdokonalit v této u nás tradiční a velmi oblíbené pohybové aktivitě. V duchu všech lemuřích sportovních radovánek chceme, aby bruslení děti především bavilo, těšily se na něj a z kurzu si kromě nabytí nových dovedností odnesly i spoustu dalších zážitků. Začátečníci ochutnají, jestli jsou „citrónky“ na bruslích také kyselé, vyzkouší, jak chodí medvídci a jak se jezdí na koloběžce. Pokročilejší bruslaři se budou prohánět a slalomovat mezi zvířátky a při nácviku jízdy vzad se přesvědčí, jestli má rak těžký život. Všichni si ale především užijeme spoustu her a zábavy, o což se postará osvědčený tým lemuřích instruktorů.

bruslení
bruslení

Kurz probíhá na Hokejových halách dětí a mládeže ve Sportcentru Lužánky. Scházíme se 15 – 20 minut před začátkem, děti připravíte na bruslení a dále už se o ně starají instruktoři. Děti jsou rozřazeny podle úrovně bruslení a věku, výuková jednotka trvá 60 minut, instruktoři dělají přestávky podle únavy dětí. V průběhu výuky je zajištěn přísun teplých nápojů.

Při výuce využíváme pomůcky, které dětem pomáhají posouvat se v metodické řadě. Začátečníkům pomáhají bruslit zkušení instruktoři a můžou se opřít o branky nebo kužely, bruslíme mezi terčíky s pěnovými hady, obručemi, překračujeme překážky, jezdíme dopředu i dozadu, trénujeme zastavení, ale i pády a vyzkoušíme i hokej.

Kde

Sportcentrum Lužánky - Hokejová hala dětí a mládeže

Aktuální termíny

sobota 28.3. 2020 (15:15 - 16:15, 16:30 - 17:30)

Co s sebou

Lední brusle - s jedním nožem (ne kačenky), pro začátečníky jsou vhodnější brusle bez zoubků, zimní rukavice, chrániče (zápěstní, loketní, kolenní), helma (lyžařská - v případě potřeby zapůjčíme), sportovní oblečení.

Na halách není možné zapůjčit brusle, půjčovnu můžete využít na kluzišti Vodova (+420 608 964 674 - Jaroslav Redek)

Forma

Skupinová výuka (začátečníci – max. 4 děti ve skupině, pokročilí – max. 6 dětí ve skupině).

Cena

350,- Kč