Lyžařský kurz - ScioŠkola/MINT

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

Cena je za 6 lekcí.

V současné době se nelze přihlásit na žádný termín.

Program je určen pro děti ze ScioŠkoly Brno. Cílem je seznámení dětí se základy sjezdového lyžování, osvojení si nových dovedností v závislosti na předchozí úrovni malého lyžaře (začátečník, mírně pokročilý, pokročilý) a vytvoření kladného vztahu ke sněhu a zimním sportům obecně. Výuka probíhá skupinovou formou v kolektivu stejně starých kamarádů, s využitím vhodných didaktických pomůcek, průpravných cvičení a her, tak, aby se pro dítě stalo lyžování především zábavou.

Ski areál

Ski areál Fajtův kopec jsme vybrali na základě vhodných podmínek pro výuku dětí (cvičná louka, provazové vleky, dostatek prostoru, zázemí), přístupu provozovatele areálu a dobré dojezdové vzdálenosti (autobusem po dálnici 40 min.). Areál má kompletní zasněžovací systém a rolbu, k dispozici jsou přenosné dětské vleky, pro pokročilé pak kotva s přepravní kapacitou 1000 osob za hodinu. Přímo v areálu je parkoviště, děti tak mohou z autobusu rovnou na svah.

Jak to probíhá

Výuka probíhá 1x týdně po dobu 6 týdnů, vždy v pátek. Dětem bezplatně zapůjčíme helmu i vestičku, v průběhu výuky je zajištěn přísun teplých nápojů.

  • Autobus s instruktory přijede ke škole, vyzvedneme děti, které již budou připraveny oblečené.
  • Následuje odjezd do lyžařského areálu, kde probíhá 2 hodinový výukový blok (9:30 - 11:30), proložený krátkou přestávkou na občerstvení.
  • Po ukončení výuky odvezeme děti zpět do školy.

Vybavení

  • Kompletní vybavení (lyže, lyžáky, helma) si můžete zapůjčit od nás.

Lyžařská úroveň

  • Začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí (pokročilost zadáváte v přihlášce).

Forma

  • Skupinová výuka (začátečníci – max. 4 děti ve skupině, pokročilí – max. 6 dětí ve skupině).

 

Cena

  • Cena za 6-týdenní kurz je 5 960,- Kč, úrazové pojištění 90,- Kč, půjčení vybavení 990,- Kč na celý program.

Termíny

  • Kurz začíná v lednu, délka kurzu 6 týdnů.
  • Předpokládaný začátek kurzu: pátek 19.1.2024 (lyžujeme i o pololetních prázdninách, nelyžujeme v týdnu jarních prázdnin).

Úrazové pojištění

Ke kurzům pro mateřské a základní školy nabízíme ve spolupráci s pojišťovnou Colonnade Insurance zvýhodněné úrazové pojištění. Toto pojištění se vztahuje na účast na kurzech pořádaných Lemur VSA s.r.o. včetně dopravy. Jedná se o doplňkové úrazové pojištění, které nenahrazuje základní zdravotní pojištění. Toto pojištění si můžete objednat v přihlášce. Více info