Singletrail tábor Jedovnice (7 - 12 let) - podzimní prázdniny

Termíny a přihlášky

Termíny a přihlášky

27. - 30.10.2018 (sobota - úterý)
27.10. - 30.10.  4 dny Plně obsazen

Ceník termínu

Dítě 6 - 12 let 4 740 
+  Doprava 200 
Cena balíčku 4 940 
Lukyweb
Lukyweb

 

Singletraily jsou jednosměrné profesionálně upravené přírodní stezky určené pouze pro cyklisty. Najdete na nich spoustu zábavy. Klopenky, skoky, přírodní i umělé překážky na sebe plynule a bezpečně navazují. Traily jsou pravidelně kontrolovány a upravovány tak, aby byl prožitek z jízdy co nejintenzivnější a zároveň bezpečný. Stezky vedou převážně z kopce dolů, z čehož vyplývá, že na jejich start to bude do kopce.

Traily v Jedovnicích nabízejí pestrý zážitek jak pro začátečníky, tak i pro zkušené bajkery. Nacházejí se zde tři traily (modrý, červený a černý) s výborně uhlazeným povrchem. Nechybí ani základna (toalety, občerstvení, servis), u které najdeme tréninkový okruh (pumptrack).

 

Kromě toho, že se naučíme jezdit na trailech, dozvíme se, jak se o kolo starat, zahrajeme si spoustu her a na celodenním cyklovýletě si zablbneme v lanovém parku. 

Tábor je určen pro bajkery a bajkerky ve věku 7 - 12 let.

Program

singletrail
singletrail

Sobota
8:00 Odjezd autobusu z parkoviště u Tesca v Bohunicích (Campus Square)
10:00 – 12:00 Ubytování
12:00 – 13:00 Oběd
13:00 – 15:00 Výukový blok (cvičná louka, pumptracky, singletraily)

Neděle
Celodenní cyklovýlet do lanového parku Velká Dohoda
Oběd v restauraci po cestě (Holštejn)
Odpoledne návrat do kempu

Lanový park Velká dohoda2
Lanový park Velká dohoda2

Pondělí
Dopolední singletraily a pumptracky
Oběd
Odpolední singletaily a hry

Úterý
Dopolední výuka
Oběd
Odpoledne odjezd
16:30 Příjezd autobusu k parkovišti u Tesca v Bohunicích (Campus Square)

trail
trail

V sobotu 27.10. děti i kola předáte do autobusu na parkovišti u Tesca v Bohunicích.

Autobus s cyklovlekem nás doveze do Kempu Olšovec u Jedovnic, pokoje jsou ve zděné budově. Po příjezdu se ubytujeme, zahrajeme seznamovačky a zkontrolujeme kola, abychom se od oběda mohli plně věnovat cyklistice.

V bezprostřední blízkosti našeho ubytování je základna pro singletraily s pumptrackovou dráhou. Výuka probíhá ve skupinách (3-5 dětí/1 instruktor) podle pokročilosti (začátečník/pokročilý) v prostorách základny (louka – průpravná cvičení, pumptrack – nácvik jízdy na trailu) a na samotných singletrailech. Nebudou chybět ani odpolední a večerní táborové hry. 

 

Vybavení

Seřízené horské kolo (odpružená vidlice není podmínkou), cyklistická přilba, rukavice, vhodné oblečení a obuv, brýle, lahvičku na pití, doporučené jsou chrániče kolen a loktů (in-line), náhradní duše, úsměv a nadšení! Přes odjezdem obdržíte detailnější instrukce emailem.