Potápěčské lemuří expedice - Mexiko (Yucatán)

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

Termín plánujeme na jaro 2024.

V současné době se nelze přihlásit na žádný termín.

Yucatán je poloostrov v jihovýchodní části Mexika na pomezí Mexického zálivu a Karibského moře. Vydejte se s námi do této oblasti plné Mayské kultury, jedinečného potápění v cenotách, husté džungle, exotických zvířat, průzračné vody, či karibských pláží. Během 14 dní procestujeme východní pobřeží Yucatánu od Cancúnu po Tulum s následným přejezdem na ostrov Cozumel.

Potápění

Yucatán je oblast s největším výskytem cenot na světě! Cenoty jsou nádherné krasové jeskyně s propadlým stropem a zatopeným dnem. Vznikly pravděpodobně pádem meteoritu, který po sobě zanechal kráter. Ten dal vzniknout obrovskému jeskynímu systému. V cenotech je úžasná viditelnost (až 90 metrů), stálá teplota vody a nádherná krápníková výzdoba. Takovéto prostředí neuvidíme nikde jinde na světě. Mimo cenot se budeme potápět i na moři, kam vyrazíme za nádhernými korálovými útesyžraloky, Karetami a dalšími mořskými obyvateli.

Ubytování

V každé z částí Yucatánu budeme ubytování v krásném prostředí s kompletním zázemím. V Xahuayxolu to budou zdejší Cabaňas, které jsou přímo na pláži s nádherným výhledem na křišťálově čisté moře. Coco Village nám bude útočištěm v Tulumu. Jedná se o krásné apartmány vzdálené pouhých 5 km od archeologického naleziště Tulum. Po přesunu na Cosumel se ubytujeme v resortu Allegro Cozumel All-Inclusive, který je situovaný nedaleko krásného korálového útesu Palancar a nabízí ubytování v bungalovech.

A když se nepotápíme?

I bez potápění nabízí Yucatán velké množství zážítků a dobrodružství. Budeme prozkoumávat zdejší džungli, objevovat krásy Mayské kultury, která v této oblasti Mexika nabízí nejzachovalejší archeologická naleziště, budeme šnorchlovat na nedotčených karibských plážích s krásnými podvodními scenériemi a zapomenout nesmíme i na specifickou Yucatánskou kuchyni. Yucatán je bezedná studnice zážitků, které musíte zažít na vlastní kůži.