Potápěčské lemuří expedice - Egypt (Marsa Alam)

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

Termín plánujeme na podzim 2023.

V současné době se nelze přihlásit na žádný termín.

Marsa Alam je egyptské město ležící na pobřeží Rudého moře, které je opravdovým rájem pro každého potápěče. Jedná se o nejjižněji položené egyptské letovisko, což zaručuje stabilní podnebí po celý rok. Skvělou viditelnost a teplé moře ocení především potápěči, avšak na své si příjdou i ostatní. Silný vítr dělá z pobřeží ráj pro windsurfing, krásné písečné pláže nabídnou klid pro odpočinek a hotelové resorty zase veškeré potřebné zázemí. Na prozkoumání této oblasti Rudého moře budeme mít 10 ponorů, které nám nabídnou bohaté korálové útesy i podmořský život.

Potápění

Lokalita je vyhlášená nedotčenými korálovými útesy a podmořským životem. Po sobotním příjezdu nás v neděli čekají ponory z písečné pláže. Díky skvělému přístupu do vody, je lokalita jako dělaná pro dokončování kurzů Jr.OWD a Jr.AOWD. Pozvolný vstup do vody, kde velmi rychle začínají korálové zahrady je naprostým unikátem i v egypstkých podmínkách. Potápět se budeme od neděle do čtvrtku s tím, že nás každý den čekají 2 ponory. Na ponory půjdeme jak z pláže, tak i z lodi a navštívíme i vyhlášený Dolphine house, kde se setkáme s delfíny. Jak bude vypadat náš den?

  • Snídaně v hotelovém resortu
  • Dopoledne první ponor z pláže/odjezd lodí na ponor
  • Oběd v resortu/na lodi
  • Odpoledne druhý ponor z pláže/z lodi
  • Návrat do resortu kolem 16h

Ubytování

Chvíle odpočinku zažijeme v některém z moderních hotelových resortů přímo na pobřeží Rudého moře. Díky kompletnímu zázemí nám nebude nic scházet a prostor bude i na vyžití po ponorech - tobogány, bazény, pláže, masáže, večerní program,... Samozřejmostí je all inclusive.

A když se nepotápíme?

Pokud nebudeme pod vodou nebo se zatím nepotápíte, nebojte, i pro vás je tu spousta možností a zážitků. Hlavní předností oblasti je skvělý přístup do vody, kdy už v mělké vodě začínají korálové zahrady a vy tak můžete šnorchlovat a kochat se nádhernými pohledy v bezpečné vodě kousek od břehu. Když si budeme chtít od vody odpočinout, nabízí nám kompletní zázemí zdejší hotelové resorty, případně se můžete vydat na výlet po okolních památkách.