Potápěčské lemuří expedice - Chorvatsko (Istrie - Vrsar)

Termíny, ceny a přihlášky

Termíny, ceny a přihlášky

V ceně: ubytování v apartmánech s polopenzí, 4 ponory, instruktor potápění, vybavení

Cena nezahrnuje: dopravu, obědy

V současné době se nelze přihlásit na žádný termín.

Do Chorvatska pouze na pláž nebo na jachtu? Kdepak! Poloostrov Istrie nabízí parádní možnosti pro potápění a díky ponorům ze břehu ideální k dokončování kurzů. Přístavní město Vrsar nám díky své dojezdové vzdálenosti poskytuje nejbližší lokalitu namísto českých lomů. Na pobřeží Jaderského moře si tak užijeme perfektní potápění, na dvě desítky neobydlených ostrůvků, skalnaté, avšak dobře přístupné pláže a atmosféru malebného přímořského městečka.

Potápění

Během dvou dnů nás čekají celkem 4 ponory (2 ze břehu + 2 z lodi). Oblast je naprosto ideální pro dokončování kurzu OWD/Jr.OWD a to díky zázemí místního dive centra, které se nachází přímo u kempu, a reliéfu okolí.

  • První den - 2 ponory ze břehu ve zdejší zátoce, která má bezpečný pozvolný vstup do vody s platem v hloubce 3 metry, kde zopakujeme všechny dovednosti získané během ponorů v bazénu.
  • Druhý den - 2 ponory z lodi v oblasti bohaté na kaverny, členité prostředí a podmořský život.

Ubytování

Celý víkend strávíme v resortu Petalon, který je hned vedle dive centra Starfish a zátoky, kde budeme trávit první den pod vodou. Resort nabízí ubytování v apartmánech s polopenzí, bazén, privátní pláž a několik restaurací a barů. Z pobřeží je to jen několik minut chůze do centra Vrsaru.

A když se nepotápíme?

Pokud zrovna nebudeme pod vodou, můžeme si užívat typickou Chorvatskou dovolenou v přímořském letovisku. Pláže jsou zde spíše skalnaté, ale velmi dobře přístupné. Díky ubytování na pobřeží si víkend užijí i ti, které potápění zatím neláká. Můžete šnorchlovat a sledovat, jak to jde potápěčům pod vámi, nebo relaxovat na pláži, která je přímo v kempu. K dispozici jsou i nejrůznější vodní atrakce, bazén, tenisové kurty a mnoho dalšího. Když budete dost vydovádění u vody a na pláži, tak můžete objevovat krásy historického centra Vrsaru nebo okolních lesů nad přístavem.

Naši instruktoři potápění

Mates
Mates

Martin Dostalík

  • Instruktor PADI a IANTD
  • TDI sidemount technical diver
IMG-20200507-WA0044hanka
IMG-20200507-WA0044hanka

Hanka Dostalíková

  • Instruktorka IANTD
  • Více jak 15 let zkušenosti s pořádáním aktivit pro rodiny s dětmi
  • Oblíbená potápěčská destinace: Egypt, Gozo
DSC_0509
DSC_0509

Tadeáš Kundera

  • Instruktor IANTD, Nitrox Instructor
  • Přes 10 let zkušeností práce s dětmi
  • Oblíbená potápěčská lokalita: Bali, Egypt