Singletrail v Jedovnicích

Termíny a přihlášky

Termíny a přihlášky

V současné době se nelze přihlásit na žádný termín.

Singletraily jsou jednosměrné profesionálně upravené přírodní stezky určené pouze pro cyklisty. Najdete na nich spoustu zábavy. Klopenky, skoky, přírodní i umělé překážky na sebe plynule a bezpečně navazují. Traily jsou pravidelně kontrolovány a upravovány tak, aby byl prožitek z jízdy co nejintenzivnější a zároveň bezpečný. Stezky vedou převážně z kopce dolů, z čehož vyplývá, že na jejich start to bude do kopce.
Traily v Jedovnicích nabízejí pestrý zážitek jak pro začátečníky, tak i pro zkušené bikery. Nacházejí se zde tři traily (modrý, červený a černý) s výborně uhlazeným povrchem. Nechybí ani základna (toalety, občerstvení, servis), u které najdeme tréninkový okruh (pumptrack).

singletrail all

Program

8:00 Odjezd autobusu z parkoviště u Tesca v Bohunicích (Campus Square)
8:30 Odjezd autobusu od MŠ Loosova, Brno – Lesná
10:00 – 12:00 1. výukový blok
12:00 – 13:00 Oběd
13:00 – 15:00 2. výukový blok
16:00 Příjezd autobusu k MŠ Loosova, Brno – Lesná
16:20 Příjezd autobusu k parkovišti u Tesca v Bohunicích (Campus Square)

DSC_0101web

Průběh kurzu

Na určených nástupních místech si naši instruktoři převezmou natěšené bikery i s kolem.

Autobus s cyklovlekem nás doveze přímo k základně v Jedovnicích, kde na děti čekají dva dvouhodinové bloky výuky, které rozdělíme pauzou na oběd.

Výuka probíhá ve skupinách (3-5 dětí/1 instruktor) podle pokročilosti (začátečník/pokročilý) v prostorách základny (louka – průpravná cvičení, pumptrack – nácvik jízdy na trailu) a na samotných singletrailech.

 

Vybavení

Seřízené horské kolo (odpružená vidlice není podmínkou účasti na kurzu), cyklistická přilba, rukavice, vhodné oblečení a obuv, brýle, pití, doporučené jsou chrániče kolen a loktů (in-line), náhradní duše, úsměv a nadšení!